Sabīne Vernere ar izstādi Bez-kaunīgs MVT vasaras mājā #Blumbergs. Bezgalība. izstāžu sērijas ietvaros.

No 11. augusta līdz 21. augustam MVT Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 iespējams apskatīt piekto no sešām sērijas #Blumbergs. Bezgalība personālizstādēm. Gleznotājas Sabīnes Verneres izstādē Bez-kaunīgs plašākai publikai tiek prezentēti mākslinieces pusgadu veidotie tušas zīmējumi, kuros attēlotajām figūrām gara radinieces meklējamas Blumberga daiļradē. Savukārt 18. augustā būs iespējams satikt mākslinieci un nepiespiestā gaisotnē pie vīna glāzes uzdot sev interesējošos jautājumus par izstādes koncepciju un darbu tapšanas vēsturi.

Pati māksliniece norāda, ka šī izstāde ļoti atšķiras no iepriekšējām viņas personālizstādēm: Līdz šim es taisīju vairāk ainavas, dabiņu. Kaut gan šajā izstādē jau arī ir dabiņa, tikai cilvēka daba – kā tā cilvēka daba mūsdienu sabiedrībā tiek bakstīta. Šī darbu sērija ir diezgan apjomīga – ir gan tušas zīmējumi, gan daži darbi, kuros es izmantoju lietotu vaksācijas vasku. Tas ir ļoti neērts materiāls, un man patīk, ka kāds, pieejot pie šiem darbiem, varētu sajusties neērti. Man tas liekas forši.

Runājot par izstādes koncepciju, Sabīne Vernere atzīst, ka lielā mērā tā ir par viņu pašu, tomēr viņa norāda, ka, strādājot pie šīs izstādes, daudz domājusi par sabiedrību, kurā mēs dzīvojam: Nav jau tā, ka mani tā sabiedrība neapmierina, bet es vienkārši brīnos. Kaut kas jau man protams tajā arī patīk, kaut kas tajā absurdā ir ļoti foršs. Mana izstāde ir par meliem mūsu sabiedrībā. Par to, kas notiktu, ja mēs – cilvēki – būtu patiesi. Par kaut kādu īstenību katrā cilvēkā.

Intervija veidota žurnālam Kas Jauns, jautājumus uzdod Ralfs Eilands.

 Izstāde Bez-kaunīgs apskatāma no š.g. 11. augusta līdz 21. augustam. Savukārt, ceturtdien, 18. augustā MVT Vasaras mājā notiks Sabīnes Verneres autorvakars, kurā māksliniece klātienē atbildēs uz autorvakara viesu jautājumiem.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

MVT Vasaras mājas darba laiks:

P,O,T, P – 12:00 – 20:00 / C – 12:00 – 22:00 / S – 10:00 – 20:00 / Sv – 10:00 – 18:00

MVT Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošām darbnīcām. Šogad MVT Vasaras mājā norisinās sešu izstāžu sērija #Blumbergs. Bezgalība un tas ir veltījums Ilmāram Blumbergam (1943-2016). Izstādē piedalās mākslinieki – Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Sabīne Vernere un Andrejs Strokins. Izstāžu kuratore Inga Šteimane. Izstādi organizē: fonds „Mākslai vajag telpu”.

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, viesnīca “Promenade Hotel”, Ascendum biedrība, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Index cafe, VEF Riga, JCDecaux.

Galvenais informatīvais atbalstītājs: Rīgas Viļņi. 

Informatīvais atbalsts: Satori.lv, TV24, Radio SWH, Arterritory.com, KultūrasVēstis.lv. 

Fonds Mākslai vajag telpu izsaka pateicību Vasaras mājas izveidē:

Dinai un Jānim Zuzāniem, Jeļenai Pankevičai, Ivaram Kesenfeldam, Aijai Simsonei un arhitektu birojam “2727”.